BÖCKER OCH VYKORT, 2+1, uniformer och adelsvapen, 1890-tal.

Urval med 230 vapen ur "Sveriges Ridderskaps och Adels vapenbok", färglitografiska tryck, Carl Arvid Klingspor, utg Friherre A.W. Stjernstedt. "Svenska Arméens och Flottans Uniformer", H.O. Prytz, P.B. Eklunds Förlag, Stockholm. Vykortsdragspel "Kungl. Upplands Artilleri-Regemente".

Skador. Fläckar. Veck. "Sveriges Ridderskaps..." ej genomgången. "Svenska Arméens..." delvis genomgången, ej komplett.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed