BESTICKSERVIS, 171 delar, silver, jugend, Johan Christian Wich, Tyskland tidigt 1900-tal. Tot vikt ca 4965 g.

12 matknivar med knivblad i rostfritt stål, 12 matgafflar, 12 matgafflar, 12 fiskgafflar, 12 fiskgafflar, 12 bordsknivar med knivblad i rostfritt stål, 12 bordsgafflar, 12 smörgåsknivar med knivblad i rostfritt stål, 12 smörgåsgafflar, 6 teskedar,12 moccaskedar, 12 tårtgafflar,
12 efterrättskedar delvis förgyllda, 12 efterrätskedar, tårtspade delvis förgylld, 2 serveringsskedar delvis förgyllda, 2 soppskedar delvis förgyllda. Knivar med knivblad i rostfritt stål är ej vägda. Schatull med 10 lådor medföljer.

Bruksslitage. Schatull med smärre skador.

Auction closed
25 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed