SERVIS, 62 delar, "Koka", Hertha Bengtsson, Rörstrand.
12 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 större assietter, 12 mindre assietter, 3 rektangulära uppläggningsfat i olika strl, 8 tekoppar på fat, 2 terriner med lock i olika strl, rund ugnsform.
Bruksslitage. Repor. Sliten dekor. Smuts. Tekoppar med lagning.