BORD, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

Marmorskiva, beslag och gallerkant i mässing, två lådor samt intarsiadekor i sargen. Diam. 79, h 74.

Fanerskador, sprickor, en knopp saknas, tre av benens mässingsbeslag medföljer separat. En låda sluts ej helt.

Auction closed
100 EUR
The auction is closed.
Others have also viewed