BOKPARTI, 6 delar, bla "Die Ganz Unvermuthete und Plötzliche...Caroli XII...", Frankfurt & Leipzig 1720.

Även bla "Reflexioner öfver Franska Revolutionens Vigtigaste Händelser" vol I, av Friherrinnan Staël, Stockholm 1818, "Samling af Historiska bref Om det Svenska Regerings-Sättet.." andra flocken, Stockholm 1777, "Sweriges Rikes Lag gillad och antagen på Riksdagen 1734" Stockholm 1797.Halvfranska skinnband.

Slitage, skador på några bokband, ej genomgångna.

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed