Filigranarbete. Med cabochonslipade ametister. Omfattande collier L 47. Armband L 17. Brosch L 4. 1 par örhängen med skruv L 2,2. Ring med justerbar skena, ringstrlk ca 18/56. Originaletui.
Smärre slitage. Repor.