BISKVIFLICKDOCKA. BRU JNE 9, Frankrike, ca 1890.

Huvud, bröst och underarmar av porslin. Kropp och ben av läder och massa. Fasta ögon. Stängd mun. Huvud och bröst märkta. Klädd klänning, skor och hatt. Skorna märkta BRU, Paris. L 51. Docktema.

Smärre slitage. En hand med lagning.

Auction closed
30 000 SEK
The auction is closed.