SYETUI, sekelskifte 1800/1900-tal.

Etui i ädelträ med svärtade detaljer. Lock med reliefdekor i gjutmassa bakom glas. Invändigt spegel samt 6 verktyg, varav fingerborg är i silver. L 15, b 12, h 3.

Bruksslitage, delar av etui saknas.

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed