Live auctions
Auction: April 21−22, 2026
Auction: April 21, 2026
Auction: May 20−21, 2026
Auction: June 10−12, 2026

PARTI BESTICK, silver, flertal olika tillverkare, bla Anders Gustaf Carlberg, Eksjö 1877. Tot vikt ca 1190 g.

Olika modeller och besticktyper, bla "Olga", 6 matskedar resp teskedar av Carlberg i Eksjö, strösked, skedar, tårtspade, gafflar mm. Knivblad av rostfritt stål. L 10-22.

Slitage, knivarna med lagning mellan skaft och blad, några delar med graverade initialer.

Auction closed
6 500 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed