KAFFESERVIS, 4 delar, nysilver, rokokostil, England, 1900-talets första hälft.

Svängd form med rik blomsterdekor. Svängda handtag samt lockknoppar av trä. Kaffekanna, varmvattenkanna på ställning med brännare, gräddkanna, sockerskål. H 9-31.

Smärre slitage, bucklor och repor.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.