TOILETTEBORD, Karl-Johan, 1800-talets första hälft.
Mahognyfanér. Spegel samt tre lådor. Delvis svärtad fot. L 104, b 63, h 142.
Senare beslag, avslag, delar saknas samt lös del medföljer. Torrsprickor, slitage. Nyckel saknas.