Prints
335918

KARTA, etsning, efter Jodocus Hondius, 17/1800-tal.

"Aniov - Per Gerardum Mercatorem cum privilegio. Les Trois Maries". Plåtstrl 45,5 x 35. Ur boken "Gerardi Mercatoris atlas sive cosmographicæ meditationes de fabrica mvndi et fabricati figvra".

Ej examinerad ur ram. Veck. Gulnad. Revor. Bristfällig montering. Fuktfläckar.

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.