Cigarettetuier, 3 st. Tv bär svenska importstämplar, en stämplad för Johannes Siggaard, Danmark. L 8-11.
Dosa, Sverige, 1841, l 3.
Ströare, endast stämplad med svensk kontrollstämpel, l 21.
Bägare, Tyskland, h 6.
Bruksslitage, gravyrer, smuts.