TAKLAMPA, Art Déco, omk 1920/30-tal. H ca 75.
Metallstomme i geometrisk form med gul glaskupa i mitten.
Slitage. Anlöpningar. Ställvis blekt kupa. Smärre fläckar. Ej funktionstestad.