PARTI PORSLIN, 6 delar, Kina, bla 1900-tal

Urna med blå underglasyrdekor mot celadon. 2 bojaner med dekor av körsbärsblommor i vitt mot blått, vas i underglasyrblått, fat trol Ming, tallrik i underglasyrblått, Qianlong. H 2-42.

Slitage, repor, urna med sprickor under.

Auction closed
2 500 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed