STOL, Chippendale, England 1700/1800-tal.

Genombruten rygg, böjda ben, stoppad, löstagbar sits, undre sargen märkt Ahlström Karhula samt med nummerbricka 38. Spår av mörkare målfärg.

Slitage, torrsprickor, stötmärken, fläckar på klädseln.

Auction closed
150 EUR
The auction is closed.
Others have also viewed