Bordspendyl samt kandelabrar för fyra ljus vardera, trepassfötter. Bronserad vitmetall samt grön sten. H 40,5. Pendel finns. Nyckel finns.
Slitage. Repor. Anlöpningar. Krönande ljushållare går ej att skruva ned fullständigt. Avslagen del på en kandelaber. Något skeva. Ej funktionstestad.