LEXIKON, 24 + 8 vol, "Biografiskt lexikon öfver namnkunnige svenske män" resp "Svenskt biografiskt lexikon, ny följd", blandat olika upplagor o tryckår, 1800-tal.

Halvfranska band.

Slitage, ny följd ej komplett, enstaka skador på banden, ej genomgångna.

Provenance

Arne Nilssons samling, Sandviken.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed