SALONGSGRUPP, 9 delar, nyrokoko, 1800-talets senare hälft.

Soffa, 6 stolar och 2 karmstolar. Skuren dekor. Stoppad rygg, sits och karmar med rosa klädsel i blommigt mönster. Soffans längd 148. Karmstolarna med hjultrissor.

Slitage.

Auction closed
7 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed