Live auctions
Auction: April 21−22, 2026
Auction: April 21, 2026
Auction: May 20−21, 2026
Auction: June 10−12, 2026

PARTI SILVER, 4 delar, bl a Atelier Borgila Stockholm 1936 och Jens Sisgaard Danmark 1944. Vikt exkl puderdosa ca 260g.

Två cigarrettetuier varav ett Jens Sisgaard 1944 det andra med svenska importstämplar, oktagonal puderdosa med spegel Atelier Borgila Stockholm 1943, brevkniv Atelier Borgila 1936. Större cigarettetui med senare monterat Christian X av Danmarks jubileumsemblem från 1940. L 8-18.

Repor. Slitage. Bucklor.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed