BOK, "Een kort och nyttigh Chrönica om alla Swerikis och Göthis konungar..." av Petrus Petrejus, andra upplagan, Stockholm 1614.

Halvfranskt Hedbergband av skinn.

Ställvis hårt slitage, renoverad och några sidor uppfodrade på nytt papper, lagningar. Ej fullständigt genomgången.

Provenance

Arne Nilssons samling, Sandviken.

Literature

Collijn: 701.

Auction closed
3 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed