KANNA, pläter, Reed & Barton, 1800-talets andra hälft.

Dekor av bladverk och hundporträtt. Locket krönt av isbjörn. Lock och sil avtagbara. H 37.

Pip med buckla. Ytskikt med slitage.

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.