MATSERVIS / KAFFESERVIS, 82 delar, porslin, "Pompadour", Rosenthal.

Dekor i form av blommor samt guldkant. kaffekanna, sockerskål, gräddkanna, 12 koppar med fat. 6 serveringsfat i olika storlekar, 1 serveringsskål. Vattenkanna, såsskål, 12 djupa tallrikar, 11 tallrikar, 12 assietter, 24 assietter.

Smärre nagg och enstaka sprickor. Smärre slitage på dekor.

Auction closed
3 000 SEK
The auction is closed.