SPEGEL, empire, 1800-tal.
Bronserad. Dekor med bla lyra, mot rosa fond. 67 x 40.
Slitage. Ej originalbemålning. Senare glas och bakstycke. Sprickor. Maskstungen. Färgbortfall.