SIDEBOARD / SKÅP, Art Deco, 1930-/40-tal.
Betsad björk, svärtade detaljer. Två skjutdörrar i klarglas med ett bakomliggande hyllplan. En skåpsdörr med bakomliggande hyllplan. Två lådor i nedre del, handtag i svart bakelit. L 100 B 30 H 90. Nyckel finns.
Nyckel fast i lås, defekt lås. Slitage.