KAFFESERVIS, 3 delar, silver, CG Hallberg, Stockholm 1916, tot vikt ca 1012g

Gustaviansk stil. Dekor av bland annat blomsterfestonger, pärl- och bladstav. Kaffekanna, sockerskål samt mjölkkanna. Lock med pinjekotteknopp. Hänkel med vita dekorbrickor i bakelit. Höjd 8,5-24.

Obetydligt bruksslitage. Repor. Monogramgravyr.

Auction closed
4 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed