NATTDUKSBORD, ett par, rokokostil, modell "Sandbro", Move möbler, 1900-talets slut.

Betsat trä. Svängda ben. Par ställda dörrar. Märkta "NM SVENSKA ORIGINALMODELLER FRÅN 1700-TALET. NATIONALMUSEUM. MOVE MÖBLER AB". L 42, B 34, H 92. Nyckel finns.

Bruksslitage. Smärre märken och repor.

Provenance

Från Grand Hotell Stockholm, etikettmärkta.

Auction closed
5 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed