PARTI MYNT, 103 st, bl.a. 1800-tal. Silvermyntens vikt ca 667g.

Bl.a. Olympia Helsinki, 500 Markkaa, 1952, John F. Kenndy Memorial Half dollar, 1964, 1 krona, 1915, 50 öre, 1875, 1/2 Skilling, 1803.

Slitage, anlöpningar, ej fullständigt genomgångna.

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed