Theme auctions online
Madeleine Pyk – A Collection F769
Auction:
Auction:
Auction:
Auction:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Auction:
Auction:
Auction:
Live auctions
Auction: April 21−22, 2026
Auction: April 21, 2026
Auction: May 20−21, 2026
Auction: June 10−12, 2026

KONFERENSMÖBLEMANG, 7 delar, Börge Mogensen resp Karl Erik Ekselius, omkring 1980.

Mahognyfaner. Stolar klädda i ljust skinn, en stol etikettmärkt Karl Erik Ekselius, JOC. Bord etikettmärkta, Börge Mogensen, Frederica Stolefabrik, Made in Denmark. Ihopfällbart bord, avtagbara skivor. Bord, diameter 162, höjd 71 cm.

Blekta. Slitage. Repor. Stolar med intorkad stoppning, lösa i fogarna.

Auction closed
4 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed