PARTI LEKSAKER, ca 100 delar, bl a England, Japan, Tyskland, Sverige, 1900-talets mitt.

Bl a 6 st pussel, xylofon, miniatyr piano, "Mechanical Family Bear" Alps Japan, "Friction Motor Dump Truck with Siren" Japan, "Magician Mickey Paint Box" Page London England, "Kalle-kliv" Brio, "Rocky Mountain Train" Technofix Västtyskland, "Plockepinnar" Brio, "SAS Royal Viking" Japan, parti träleksaker, 4 leksakshundar Steiff Snobby, parti leksaksdjur i plas och textil, blunddocka i plast. Ca 20 leksaksbilar av märket Corgi Toys England, bl a Batmobile, The Green Hornets Black Beauty, Chitty Chitty Bang Bang, James Bond Aston Martin. Ca 10 leksaksbilar av märket Dinky Toys England, bl a Routemaster Bus, Spitfire MK II, Beechcraft C55 Baron. Ca 20 leksaksbilar av märket Lesney England. Ca 20 leksaksbilar av varierande märken.

Skador, slitage, delar saknas, delarna ej genomgångna.

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.