STOLAR, 4 st, stål och björkfaner, "Sirkus-MN", Yrjö Kukkapuro, Avarte. Modellen formgiven 1982.

Vitlackerad björkfaner, blå kanter, armlän med röd plast. Fast, stoppad klädsel på rygg och sits. Etikettmärkta Design Yrjö Kukkapuro Avarte Made in Finland. Bredd 55 cm, höjd 79 cm, sitthöjd 45 cm.

Slitage, stötmärken, repor, fläckar.

Auction closed
150 EUR
The auction is closed.
Others have also viewed