SPINDELUR SAMT 2 FICKUR, silver och metall, 1800-/1900-tal.

Spindelurets verk Eric Nohrman, Norrköping, nr 495. Vitemaljerad urtavla (diameter 65 mm). Silverur Perfecta. Vitemaljerad urtavla med svarta och röda siffror (diameter 50 mm). Metallur (diameter 50 mm).

Ej funktionstestade. Bruksslitage. Glas med repor. Ett glas löst. Spindelurets urtavla med sprickor och skador.

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed