PARTI GRAFISKA BLAD samt TRYCK, ca 10 delar, 1800/1900-tal.

Kolorerat tryck av Albert Engström "Carl Cederström 50 år", numr 18/60. Boxare av okänd konstnär, bär signatur. Hjalmar Molin, "Calle de los Condes, Barcelona". Alf Bergström, motiv från Skansen, sign o dat 1916 i plåten. Landskap av okänd konstnär, sign GM o dat 1925 i plåten. Färgtryck av Bruno Liljefors föreställande lodjur, sign. "Från en skånsk by" 1932, okänd konstnär. Tryck föreställande "Biljettmånglare", "Paltar" samt "Korfvar". Parti tryck med motiv ur Fredmans epistlar av Bellman.

Veck, revor, missfärgningar.

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.
 Hide
 Show more

Contemporary Art & Design 654

253. Anette Harboe Flensburg, 'Alfabet'.
20 000 - 25 000 SEK
Bid History
36 000

Your Bid
34 000

Your Bid
Fair warning
32 000

Your Bid
30 000

Your Bid
Current bid:
36 000 SEK