FICKUR MED KLOCKKEDJA, herr, savonett, 18k guld. Inköpt hos Gustaf Bergqvist, Stockholm, 1919. Vikt 95,3g resp 23,4g.

Ankargång, vit emaljurtavla med arabiska siffror, innerboett ej guld, diameter 50mm, monogram på bakboett, gåvogravyr med datering. Klockkedja, Pansarlänk, längd 29 cm, CG Hallberg, Stockholm, 1919. I originaletui.

Slitage. Smärre repor. Bristning på lock. Ej funktionstestad.

Auction closed
10 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed