PARTI SILVERBESTICK, Danmark, samt en SKÅL, Sverige, 32 delar. 1800/1900-tal. Total vikt utan skål ca 1000 gram.
Mestadels modell Gammal Dansk. Olika mästare.
17 matskedar med olika utförande, längd ca 20,5-23 cm
14 teskedar i lika utförande, längd ca 14 cm
En skål på fot, höjd ca 10 cm
Slitage. Skador. Bristningar. Bär gravyrer. Fat med fylld fot.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.