MATSALSMÖBEL, 11 delar, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.

Mahogny. Skåp. Sideboard. Bord samt 8 stolar. Stolar med spjälrygg, fast stoppad sits. Bord med 2 iläggsskivor, längd 125 (225). Bredd 90. Höjd 73 cm. Skåp, 4 dörrar med bakomliggande hyllplan. Längd 110. Djup 43. Höjd 161 cm. Sideboard, 3 lådor samt 2 luckor med bakomliggande hyllplan. Längd 163. Djup 43. Höjd 78 cm. Nyckel finns.

Repor och märken. Något fläckad skiva. Smärre fanerskada.

Auction closed
6 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed