HÖRNSKÅP, Karl Johan, 1800-tal.
Mahogny. Rundad form, dekorrand längs skivans kant. Svängda ben. Bakomliggande inredning i form av två hyllplan. Djup 62 Bredd 90 Höjd 122 cm.
Slitage. Märken. Repor. Nyckel saknas.