SALTSTRÖARE samt 2 st. SALTKAR, silver, London 1960-tal samt Birmingham 1912. Vikt 216 g.
Saltkar samt ströare stämplade Garrard & Co ltd. Tre tassfötter fästa med lejonmaskaroner. Saltkaret med koboltblå glasinsats. Höjd 4 och 8 cm.
Saltkar från Birmingham med blomdekor och uppåtsvängda hänklar. Bredd 10 cm.
Bruksslitage.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.