KANDELABER, försilvrad metall, Jugend. Tidigt 1900-tal.
Tre ljusarmar med en ljushållare i varje. Genombruten stomme, på rund fot. Höjd ca 42 cm.
Smärre repor och nagg. Smärre fläckar.