Kulmodell. Bläckhorn, nr 030, höjd 12 cm. 1 par ljusstakar, nr 028, höjd 9 cm. Tändstickshållare, höjd 15 cm. Pennställ, nr 033, längd 22 cm. Cigarettskål, saknar märkning, höjd 7 cm.
Bruksslitage. Några repor.