Bildkartor på rulle, offsettryck monterat på textil. "Bildkarta över Sydamerika", Bildkarta över Afrika" och "Bildkarta över Nordamerika". Bredd 136 längd 153, 168 resp 170 cm.
Slitage. Skador. Fläckar. Veck. Tejprester.