BORD, troligen Otto Wretling, Art deco, 1900-tal.
Tre lådor i sarg. Utdragsskiva under låda, 34 x 35 cm. Svärtade kannelerade raka ben. Längd 121 Bredd 71 Höjd 74 cm. Nyckel finns.
Slitage. Märken. Sprickor på lådor. Möjligen senare skiva.