VITRINSKÅP, AB Axel Beckmans Möbelfabrik, Norrköping, empire-stil, tidigt 1900-tal.

Lövträ. Sidor och dörr med fasettslipat glas. På fyrsidigt avsmalnande ben. Dekor av palmetter och karyatider av brons. Längd 93, djup 52, höjd 187 cm. Liveauktion. Nyckel finns.

Bruksslitage. Delvis lösa dekorelement, lösa dekorelement medföljer, fåtal saknas. Repor och nagg.

Auction closed
10 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed