SPEGEL samt LAMPETTER, brons, Art Déco, GAB, 1920-30-tal.
Spegel, rund med krönande djur, ram i patinerad brons, diameter 44 cm. Märkt "GAB 94". Lampetter, brons, märkt "GAB 60".
Lampetter och spegel ej ursprunligen ihophörande. Slitage. Anlupet.