HÖRNSOFFA, N. Eilersen S/A, Danmark, 1900-talets sista kvartal.

6 moduler, varav två för hörn och en schäslong, med lösa plymåer. Senare klädsel bla tyg "Anakreon", Josef Frank, Svenskt Tenn. Cylinderformade ben i svart metall. Märkt. Total längd 610cm (70+70+70+84 (schäslong)+190 (95/95, hörn)+126 (75/51,bruten) cm.

Slitage. Skador på klädsel. Blekt. Fläckar.

Auction closed
5 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed