STRÖSKEDAR, 2 st, silver, 1873 och 1874 samt FÖRLÄGGARE, silver med skaft i trä, 1960. Totalvikt 173 g.

Strösked, Carl Fridolf Ekholm (1862-1900) Helsingfors, invändigt förgylld, längd 19,5 cm.
Strösked, Muslan-serien, invändigt förgylld, längd 18 cm.
Förläggare, Auran Kultaseppä, Åbo, längd 29,5 cm.

Gravering. En strösked med intryckningsskador. Bruksslitage, smärre repor.

Auction closed
200 EUR
The auction is closed.
Others have also viewed
Create an account on Bukowskis
  • Get started with buying and selling
  • Favourite items
  • Save searches
Do you already have an account?