FLAKONGER, 3 st, glas, bl a Moskva, Ryssland, 1800-tal.

1 med fasettslipat glas, lock i silver, Moskva. Höjd ca 13.
1 med fasettslipat glas, avsmalnad mitt och målad dekor, lock i silver, otydliga stämplar. Höjd ca 11.
1 med miniatyrmålning i lock med motiv av Trafalgar Square, troligen England. Höjd ca 7.

Slitage, missfärgning, bucklor och repor.

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.