Silverblomma med kalsedon på läderband.
Karl Laine "Finnfeelings" silver bergskristall. 1990-tal.
Hänge Suomen Kultsaseppä Åbo 1970-tal.
Silverhalsband Suomen Kultaseppä Åbo 1968.
Bruksslitage.