Jewellery
394647

ARMBAND, 5 st. silver, bergskristall, rosenkvarts, rökkvarts, spektrolit. Finland 1959-70.

Silver, E. Granit Helsingfors 1968.
Silver bergskristall, Salovaara Åbo 1976.
Silver rosenkvarts, Ailio Jyväskylä 1959.
Silver rökkvarts, Turun Hopea Åbo 1962.
Silver spektrolit, stämplad endast 925.

Bruksslitage, små böjningar, gravyr.

Auction closed
150 EUR
The auction is closed.
Others have also viewed