HÖRNSKÅP, rokoko, 1700-tal.

HÖRNSKÅP, rokoko, 1700-tal.

Målad. Överdel med svängt krön. 2 dörrpar med bakomliggande hyllplan. Bredd 128. Djup 85. Höjd 226 cm. Nyckel finns.

Framtagen originalmålning. Senare fötter. Repor och märken. Överdel med avslag på mellandel. Lagningar.

Auction closed
25 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed